ARTIST in RESIDENCE

Program residenčních pobytů pro zahraniční umělce byl zahájen v roce 2016, kdy se uskutečnily tři pilotní pobyty. Od roku 2019 přijmeme skrze pravidelně vyhlašované open-cally až dvanáct umělců, jímž po dobu tří až pěti týdnů poskytneme ubytování, ateliér, základní produkční asistenci, PR služby, kurátorskou podporu a omezenou finanční podporu na realizaci projektů. Cílem je nejen nabídnout možnost zahraničním tvůrcům pracovat v Praze a seznámit se se zdejší uměleckou scénou, ale stejně tak nabídnout našim residentům možnost networkingu a našim návštěvníkům možnost zhlédnout tvorbu jiných než-li českých umělců.

air_1


 UBYTOVÁNÍ

Každý resident bude mít k dispozici soukromý neprůchozí pokoj ve tří pokojovém bytě o rozloze cca 85m2. Součástí je společný obývacm pokoj s kuchyní a koupelnou s WC. Byt se nachází v přízemí ateliérového komplexu Petrohradská 1.2.3. Všechna okna vedou do klidného vnitrobloku.


 

STUDIO

Zahraniční resident bude mít k dispozici jeden ze dvou ateliérů. První o cca 25m2 se nachází v přízemí ateliérového komplexu Petrohradská 1.2.3., hned vedle společné dílny. Okna vedou do ulice. Druhý atelier o cca 18m2 se nachází v prvním patře budovy vedle ateliérů českých residentů. V budově není výtah. 

air2

OPENCALL

Residenční program pro zahraniční umělce je určen nezávislým vycházejícím tvůrcům, kteří mají buď specifický projekt, který by chtěli u nás uskutečnit, nebo jen obohatit svojí tvorbu o práci v jiném prostoru. V rámci rezidence je účastníkovi poskytnut pokoj v rezidenčním bytě a sdílený ateliér, případně fluidní ateliér s dílnou na dvoře. Vítány jsou projekty z oblasti malby, sochy, visuálního, audiovisuálního a sonického umění, performativní umění, fotografie, ilustrace, designu či literatury.

Aktuální dead-line: 28. února 2019.    Více informací a přihláška ZDE.