Q & A PETROHRADSKÁ 1.2.3.

Jelikož se opakovaně setkáváme se stejnými dotazy, připravili jsme pro Vás výčet základních Questions & Answers, nebo-li často kladených dotazů. Budeme rádi, když nás kontaktujete se svými dotazy přímo, ale prosíme o postup dle zmíněných informací.
 

FAQ

Jaké jsou benefity pro residenty programu pro české tvůrce?

Residenčního programu pro české tvůrce se účastní průměrně kolem 55 umělců a tvůrců. I proto se benefity a závazky liší – snažíme s o model fungování vyrovnané symbiózy. Všem residentům je poskytnut dotovaný ateliér, za nějž platí zlomek komerční ceny, který mohou či nemusí sdílet s dalšími tvůrci. V případě jejich zájmu je podporujeme u našich zahraničních partnerů, skrze něž se snažíme pro naše residenty vyhledávat příležitosti jejich prezentace v zahraničí či jiné možnosti zahraniční spolupráce. V neposlední řadě nabízíme možnost prezentovat svoji tvorbu zde, v prostorech Petrohradská 1.2.3., včetně produkčního zajištění výstavy či akce, PR podpory, případně omezené finanční podpory. Hranice však nejsou stanovené, jsme otevřeni dalším návrhům a nápadům od našich residentů.

Pokud mám zájem o residenci v rámci programu pro české tvůrce, jak mám postupovat?

Vzhledem k tomu, že residenti jsou přímými účastníci projektu Petrohradská 1.2.3., spoluvytvářejí komunitu a utváří tak tvář celého projektu, jsou vybírání na základě předložených portfolii. Máte-li zájem o residenci, pošlete na email opencall@petrohradskakolektiv.com Vaše portfolio, případně odkaz na Vaše webové stránky. Není ovšem pravidlem, že Vám ateliér bude přidělen. A mějte na paměti: sídlíme v budově určené k demolici. Byť se snažíme poskytnout našim residentům pohodlí, investujeme finanční prostředky raději do naši činnosti než do rekonstrukcí prostor.

Proč se za ateliéry platí a kolik stojí?

Byť bychom rádi poskytovali ateliéry úplně zdarma, nemůžeme si to z finančního hlediska dovolit. Částka, kterou vybíráme za ateliéry, závisí od velikosti a stavu prostoru, neboť je rovna jeho provozním nákladům. Zahrnuty jsou energie (topení, voda, elektřina), připojení k internetu, a provoz společných prostorů (úklid WC, koupelen).

Jsem-li cizinec žijící a působící v Praze, do kterého residenčního programu se mám přihlásit?

Vzhledem k tomu, že Residenční program pro zahraniční umělce je časově omezen na 3 až 5 týdnů a podmínkou je, že daný uchazeč žije a tvoří v zahraničí, nepřijímáme do něj cizince žijící a působící v České republice. Rádi Vás však přijmeme Vaši přihlášku do Residenčního programu pro české tvůrce.

Mám-li zájem o residenci pro zahraniční umělce, jak mám postupovat? ?

Sledujte především deadliny našich pravidelných opencallů, pošlete nám vyplněný formulář a požadované podklady a my Vás zařadíme do výběrového řízení. Více informací ZDE.

Co není v prostoru Petrohradské akceptované?

Rozhodně neakceptujeme vzájemné omezování svobody ostatních residentů a spolupracovníků, agresivní chování, užívání jakýchkoliv drog, účelné poškozování hmotné věci či úmyslné znečišťování komplexu Petrohradská 1.2.3. Rezidenti nesmí bydlet ve svých ateliérech.

 

Nenašli jste dostatečnou odpověď na svoji otázku? Zkuste ještě:

Q & A PETROHRADSKÁ KOLEKTIV         Q & A BOOKING

 


Napište nám

Stále jste nenašli dostatečnou odpověď na svoji otázku? Napiště nám rovnou zprávu pomocí formuláře viz níže. Jakmile budeme mít chvíli, tak se pokusíme odpovědět.