JEDNA DVA TŘI GALLERY

Činnost Jedna Dva Tři Gallery byla zahájena v březnu 2016 s cílem podpořit mladé a vycházející umělce a prezentovat tvorbu našich českých i zahraničních residentů. Nejde nám pouze o vystavení daného díla, ale i o získávání zkušeností - snažíme se vždy umělce zařadit do celého procesu výstavy, od diskuse nad počátečním konceptem až po (de)instalaci. Kromě výstav pořádáme prezentace filmového média, ať už video-artu, dokumentu, koláže či animace v pravidelné sérii zvané 1x1, jíž se vždy účastní i sám autor.

galerie1


 


OPENCALL

Jsme otevřeni spolupráci s dalšími umělci a kurátory, takže pokud máte projekt, který byste chtěli samostatně nebo ve spolupráci s Petrohradská kolektiv realizovat, přihlaste se do našeho open-callu! Přihlášky mohou zasílat jednotlivci i skupiny umělců / kurátorů. Vítány jsou vizuální, audiovizuální a zvukové projekty reagující na specifika výstavního prostoru nebo aktuální společenská témata. Koncepce výstavních projektů není tematicky omezena. Petrohradská kolektiv pro realizaci projektu poskytne své výstavní prostory, základní produkční zajištění a PR služby, kurátorskou podporu a věnuje finanční příspěvek na její realizaci. V roce 2017 je počítáno s podporou max. 8 projektů. Aktuální dead-line: 15. února 2017.

Aktuální dead-line: 15. únor 2017.    Více informací a přihláška ZDE.


 

Prostor

Jedna Dva Tři Gallery se skládá z několika prostor. V hlavní místnosti se koná většina výstav a jejich doprovodný program, tedy přednášky a prezentace. Zároveň slouží jako hlavní místo setkávání residentů a spolupracovníků. Druhou částí je pak venkovní prostor na dvoře, sloužící především pro velkoformátové a sochařské instalace. Poslední je Drive-Thru gallery, kde můžete vidět nástěnné malby. Tyto tři prostory jsou pak propojeny recepcí s čítárnou.