Zážitkové stravování: Na konci vesmíru

 • Datum začátku:
  27.1.2017, 18:00
 • Datum ukončení:
  27.1.2017, 0:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Petrohradská Kolektiv
 • Admission:
  --

Projekt Zážitkové stravování Deany Kolenčíkové a Hynka Chmelaře se zaměřuje na fenomén stravování jako postupně ustupujícího sociálního návyku a v tomto smyslu s ním pracuje. Samotná konzumace pokrmů slouží především jako platforma pro vytváření nečekaných společenských situací. Zážitkové stravování je formou vizuálního umění bez ohraničení či úzkého vymezení na jednu tématiku. Autoři poukazují na rozpory v současném „trendovém“ vnímání jídla a vytrhávají stravování z tradičního kontextu, aby poukázali na jeho možnou roli ve vztazích mezi lidmi.

Projekt začal v Bratislavě, kde se soustředil především na podávání jídla v netradičních exteriérových prostorech a podmínkách (večeře ve výtahu, telefonní budce atd.). Následně se přesunul do Prahy a začal měnit postupně svou formu tematizováním samotného stravování a osvojováním si prvků performance či divadla.

Zážitkové stravování v Petrohradské se tentokrát soustředí na zprostředkování zkušenosti z galaktické večeře na konci vesmíru. Bude jídlo budoucnosti stále stravitelné? Budeme konzumovat vesmírný mech? Zkusme si představit, jak vypadá několik chodů v restauraci vzdálené světelná staletí a zažijme pocit, který si budou pravidelně užívat až naši potomci. Večerem Vás provede dvojice intergalaktických číšníků, kteří jen pro Vaše potěšení způsobí zánik vesmíru.

Veškeré jídlo je vege.
Vstupné dobrovolné.