Syntéza zvuku v Pure Data a SuperCollideru

 • Datum začátku:
  24.3.2018, 10:00
 • Datum ukončení:
  25.3.2018, 17:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Petrohradská kolektiv
 • Admission:
  1500 Kč

– workshop w Michal Cáb & Kryštof Pešek

Pronikli byste rádi hlouběji do tajů softwarových syntetizátorů a základů syntézy zvuku? Pak možná právě pro vás je určen tento workshop, který vám může otevřít nové horizonty ve vaší dosavadní zvukové tvorbě. Během dvou dní se seznámíme se základními typy syntéz (additivní, subtraktivní, wavetable a FM syntéza) a s tím, jak je realizovat v programovacích prostředích Pure Data a SuperCollider. Dále se seznámíme i se základními jednotkami syntetizátoru (oscilátor, obálka, filtr) díky kterým si každý z účastníků workshopu bude s to naprogramovat svůj vlastní syntetizátor.

Předchozí znalosti s programováním nejsou nezbytně nutné. Na závěr workshopu proběhne společná veřejná jam session.

sobota 24. března od 10h do cca 16h (vč. přestávky)
nedělě 25. března od 10h do cca 16h (vč. přestávky)
vlastní notebook s sebou
omezená kapacita: 10 účastníků
cena kurzu (2 dny): 1.500 Kč
lístky přes goout.cz: http://bit.ly/2ENHUez

Michal Cáb

Zabývá se převážně noisovou improvizací, programováním syntetizátorů, zvukovými instalacemi a audiovizí. Vystudoval teologii a postgraduálně Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Intermédia III. Tomáše Vaňka. Ve své pedagogické i umělecké praxi se zabývá zejména problematikou užívání programovacích jazyků a otevřeného software jako základního vyjadřovacího prostředku pro dnešního umělce. Jeho nástrojovou doménou je operační systém Linux a programovací jazyk Pure Data, jejichž možnosti využívá jak v galerijním, tak divadelním kontextu. Realizoval řadu hudebních doprovodů pro divadelní představení i výstavních projektů.

http://ticho.multiplace.org/

Kryštof Pešek

Vystudoval Audiovizuální studia na FAMU v Praze. Věnuje se průzkumu pohyblivých obrazů vytvářených na základě tzv. „generativní báze“. Pohyblivé obrazy se neustále proměňují, jejich jediná stálost spočívá v určitém principu, na jehož základě vznikají. Tím principem je kód, sada instrukcí zadávaných stroji umělcem. Tematickým východiskem je polarita vztahu člověka jako tvůrce a pozorovatele na jedné straně a technologií na straně druhé.

https://vimeo.com/kof

 Sledujte náš Facebookový event ZDE