Sonitus Petrohradská \w/ Ensemble Economique (US) & Trans Soma (CZ)

 • Datum začátku:
  17.5.2018, 21:00
 • Datum ukončení:
  17.5.2018, 23:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Petrohradská kolektiv
 • Admission:
  150,-

Ensemble Economique (US)

Za albem In Silhouette stojí Brian Pyle, jež se tentokrát vrací jako Ensemble Economique. Pyle a jeho kapela Starving Wierdos se na scéně zjevili před více než deseti lety a působili vskutku jako zjevení. Elektronické improvizace, auto-didaktismus, monotónní psychedelie. Kapela časem zvolnila, Pyle nikoliv.

https://denovali.com/ensembleeconomique/

http://brainwashed.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11193%3Aensemble-economique-qin-silhouetteq&catid=13%3Aalbums-and-singles&Itemid=133

 

Trans Soma (CZ)

Trans Soma hráli poprvé na festivalu pro sluchátka v Punctu. Žluna Sýkora vytváří rytmické smyčky pomocí efekty upraveného hlasu, ruchů zachycených mikrofonem při nahrávání a starých kláves. Ondřej Parus (Sister Body, Lightning Glove, Ruinu) se přidává s minimalisticky efektovaným samplerem. Hluboké zachycování. Oslavy za hrobem. Chceme to znovu prožít.

https://punctumtapes.bandcamp.com/track/28-06-2017

 

vstupné: 150 Kč

předprodej přes Goout.cz: https://bit.ly/2GVgJ1D

 

Série koncertů Sonitus Petrohradská vzniká ve spolupráci s Romanem Skálou, představuje současné dění na experimentální hudební scéně s cílem ukázat nové úhly pohledu. Hlavními kritérii pro výběr interpretů je žánrová neuchopitelnost a jistá obtížně definovatelná autenticita.

Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V rámci Programu živého umění jsme ke spolupráci letos přizvali Ondřeje Lasáka, Romana Skálu a Michala Kindernaye, s nimiž jsme připravili tři koncertní cykly: Buket#, Sonitus Petrohradská a Audiogramy. Součástí programu jsou také workshopy v Pure Data a SuperCollider s Michalem Cábem a Kryštofem Peškem, a poslechové a diskusní večery Rané elektroakustické tvorby pod vedením Kataríny Gatialové z Českého muzea hudby.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2018 podporován Státním fondem kultury a Ministerstva kultury ČR.

 

Facebook event HERE