Myko – Podhoubí

 • Datum začátku:
  13.10.2016, 19:00
 • Datum ukončení:
  19.10.2016, 18:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  JEDNA DVA TŘI GALLERY
 • Admission:
  --

Jedna Dva Tři Gallery a Petrohradská kolektiv si Vás i Vaše přátele dovolují pozvat

ve čtvrtek 13. října 2016 od 19.00 hodin
na zahájení výstavy

Myko
PODHOUBÍ

otevřeno
po-so 10.00 – 22.00 hod


Zdroj tvorby je jako věčný proud skrytý pod povrchem, za neviditelnou stěnou, v prostoru, který mnohonásobně přesahuje úzkou výseč bdělého vědomí. Myko, to je především mycelium, které se rozprostírá pod lesem, vyživuje ho a propojuje a do světa nahoře vystrkuje svoje pohlavní orgány, květy a plody. Vědomí se v poloautomatické kresbě poddává inspiraci nevědomého Zdroje a spolupracuje s ním – pozornost se rozostřuje, tvorba připomíná spiritistickou seanci, channeling nebo lucidní sen. Vědomí je nezřídka překvapeno, co pomohlo přivést na svět, a vstupuje s tím do dialogu.

vernisáž hudebně doprovodí Spok (Terezor)

Myko je autor ilustrací a komiksů, hudby k divadelním představením i vlastních divadelních projektů. Od roku 2012 publikuje komiksové seriály v Novém Prostoru (Oneironautilus, My žijeme v lese, Láska znamená zbavit se strachu), kreslí komiks Fujtajbl pro dětský časopis Klíčení a v současnosti vychází v magazínu Legalizace první díl jeho nové série pro dospělé pod názvem SYNCHROMA.

Divadlu se věnuje od roku 2007, především tvorbě hudby (např. Bouře, Pustina (r. ToyBox), Mlčenlivá, Sofiin svět, Svatá země (r. Lucie Málková-Orbók), Chladnější vrstvy vzduchu, Scratch! (r. Viktorie Čermáková), Terminus (r. M. Schlegelová) nebo Den Opričnika (r. Ivo K. Kubák)). V posledních letech ve spolupráci se Spokem uvádí i vlastní autorská představení (Walden aneb Život v lesích (2014), Holony (2015)). Je členem hudebního tria Mana Dark et Terezor. V současnosti shání prostor a finance na realizaci multižánrového projektu tarotového mysteria s názvem Orákulum.

http://www.mykojemyko.cz/
http://www.facebook.com/orakulumbude