Mezigenerační dialog: Zvuk

  • Datum začátku:
    24.10.2019, 8:00
  • Datum ukončení:
    24.10.2019, 12:00

24/10/2019
Mezigenerační dialog: Zvuk

Čtvrtky s Mezigeneračním dialogem
Udělejte si nový "zlo"zvyk, nadělte si čtvrteční kreativní otevřenou mysl. V rámci doprovodného programu k výstavě Tracing Outlines / Vytyčení mezí švédské výtvarnice Sáry Andreasson zveme všechny na ČTVRTÝ Mezigenerační dialog ze série 9 bloků / kulturních dnů pro seniory. Celým dnem nás provede hudebník Jan Svub. Tvůrčí dílna zvuku je vhodná i pro "neumělce", pro nadšence bez předchozích zkušeností.

▦ vstupné zdarma / přínos maximální
▦ občerstvení zajištěno
▦ pro informace a registraci volejte na tel: 736489876 nebo napište na email edita@petrohradskakolektiv.com - do předmětu Registrace MZG

❏ KDY
24. 10. 2019 8:00 - 12:00

❏ KDE
Petrohradská 13, Praha 10 - Vršovice / Vchod Kafe Petrohradská (kousek od polikliniky - ulice Ukrajinská)

Kafe Petro: internet zdarma
-------------------

❏ HARMONOGRAM ❏

8:00 - 10:30 Tvůrčí dílna Zvuku
• seznámení účastníků
• úvod do tvorby soudobé, nejen elektronické hudby
• kreativní činnost - tvorba nahrávek s účastníky za pomoci lektorů (nahrávání a úprava zvuků, aranžování, práce se syntezátory- elektronický hudební nástroj) / samozřejmostí je skladba kterou si odnesete domů na digitálním paměťovém médiu
10:45 - 11:00 Závěrečný poslech
• poslech vytvořených nahrávek

11:05 - 11:20 Poslech vybraných moderních i archivních nahrávek a prakticé ukázky možností manipulace se zvukem

11:30 - 12:00 Komentovaná prohlídka výstavou Sára Andreasson
• vytvoření společného portrétu všech zúčastněných

Časy jsou pouze orientační, budeme se podle nich řídit, avšak s ohledem na potřeby účastníků.
-------------------

❏ MEZIGENERAČNÍ DIALOG
Prostřednictvím série přednášek, komentovaných prohlídek a tvořivých dílen reflektujících témata aktuálně probíhajících výstav v Jedna Dva Tři Gallery vzniká seznámení seniorů se současným uměním a dialog mezi samotnými autory nejmladší generace a zúčastněnými seniory.

Projekt je veden pod záštitou neziskové organizace Petrohradská kolektiv skupinou dobrovolníků a financován Evropským sborem solidarity Evropské unie.

Projekt mezigenerační dialog je financován Evropským sborem solidarity Evropské unie. Za půjčení technického vybavení děkujeme firmě VR ateliér Etnetera Group a. s.
------------------

❏TVŮRČÍ DÍLNA ZVUKU❏; je určena pro široké spektrum zájemců a zaměřuje se na úplné začátečníky. Nejsou tedy potřebné žádné předchozí zkušenosti s hudební tvorbou. Cílem dílny je představit účastníkům různé podoby elektronické hudby a podoby teréního nahrávání, vycházející z okolního prostředí galerie a načerpání atmosféry tohoto místa. Nahrávání zvuků v terénu je v současnosti stále více využívaný přístup, který zastává svoje místo jak v hudbě, filmu, divadle i rozhlasu. V rámci tvůrčí dílny vám během zhruba dvou hodin, lehce představíme kontext, techniku záznamu a nastíníme možnosti zpracování zvuku. Domů si odnesete nejenom nové zkušenosti, ale i USB paměťové médium - flash disk (miniaturní datové médium, které je určeno pro přenos dat mezi počítači) s vytvořenou skladbou / zvuky. Lektorem dílny je Jan Svub, který se od roku 2003 věnuje DJingu a tvorbě převážně experimentální, ambientní a taneční hudby.

❏PETROHRADSKÁ KOLEKTIV❏ je audiovizuální platforma podporující mladé umění již od roku 2015. Mezi hlavní projekty patří podpora tvůrců (ateliérový komplex) produkce kulturních akcí, zejména výstav (Jedna Dva Tři gallery), spolupráce s festivaly, setkání, přednášky a diskuse pro nejširší veřejnost. Stejně důležitou součástí aktivit je pořádání zahraničních rezidenčních pobytů, navazování kontaktů mezi umělci z různých zemí a spolupráce s dalšími subjekty v oblasti kultury a umění. Již třetím rokem se Petrohradská stává též platformou pro experimentální hudbu a divadlo, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců.

graphic design: František Kast

24/10/2019

8:00 – 12:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUP ZDARMA

 

FACEBOOK EVENT