Mezigenerační dialog: Virtuální realita

  • Datum začátku:
    26.9.2019, 8:00
  • Datum ukončení:
    26.9.2019, 12:00

26/9/2019
Mezigenerační dialog: Virtuální realita

Čtvrtky s Mezigeneračním dialogem
Udělejte si nový "zlo"zvyk, nadělte si čtvrteční kreativní otevřenou mysl. V rámci doprovodného programu k výstavě zahraničního hosta Johana Lundina - Artist Break / Umělecká přestávka, zveme na třetí Mezigenerační dialog ze série 9 bloků / kulturních dnů pro seniory, kterým nás provede multimediální výtvarník Jan Kocour.

▦ vstupné zdarma / přínos maximální
▦ občerstvení zajištěno
▦ pro informace a registraci volejte na tel: 736489876 nebo napište na email edita@petrohradskakolektiv.com - do předmětu Registrace MZG

❏ KDY
26. 09. 2019 8:00 - 12:00

❏ KDE
Petrohradská 13, Praha 10 - Vršovice / Vchod Kafe Petrohradská (kousek od polikliniky - ulice Ukrajinská)

Kafe Petro: internet zdarma
-------------------

❏ HARMONOGRAM ❏

❏10:30 Tvůrčí dílna malby ve Virtuální realitě
▦ seznámení účastníků
▦ krátký úvod do technologie virtuální reality
▦ kreativní činnost

❏10:45 - 11:05 Autorská prezentace / Jan Kocour

❏11:10 - 11:20 Komentovaná prohlídka výstavou
▦ Johan Lundin -Artist Break / Umělecká přestávka

❏11:30 - 12:00 Závěrečná diskuse
▦ diskuse nad tvořivou dílnou
▦ vytvoření společného portrétu všech zúčastněných

Časy jsou pouze orientační, budeme se podle nich řídit, avšak s ohledem na potřeby účastníků.
-------------------

❏ MEZIGENERAČNÍ DIALOG
Prostřednictvím série přednášek, komentovaných prohlídek a tvořivých dílen reflektujících témata aktuálně probíhajících výstav v Jedna Dva Tři Gallery vzniká seznámení seniorů se současným uměním a dialog mezi samotnými autory nejmladší generace a zúčastněnými seniory.

Projekt je veden pod záštitou neziskové organizace Petrohradská kolektiv skupinou dobrovolníků a financován Evropským sborem solidarity Evropské unie.

Projekt mezigenerační dialog je financován Evropským sborem solidarity Evropské unie. Za půjčení technického vybavení děkujeme firmě VR ateliér Etnetera Group a. s.
------------------

❏Tvůrčí dílna malby ve Virtuální realitě
▦Virtuální realita je moderní technologie, která zaujímá specifické místo v současné kultuře. Až donedávna byla tato technologie nedostupná, hodně drahá a prakticky se s ní nedalo počítat. VR se začala zkoumat a testovat v nejrůznějších odvětvích, zasahuje také do různých fází výroby jak ve filmovém či oděvním průmyslu, tak ve světě videoher. Tvůrčí dílna bude zaměřena na malování z nové perspektivy. Skrze brýle, sluchátka, ovladač, který se mění ve virtuální štětec a pohybovými senzory pro virtuální realitu si vyzkoušíme vytvořit prostorové malby v jejím prostředí. Prostor kolem nás bude naše plátno. Naší paletou bude naše představivost. Místo barev si můžeme zvolit kouř, oheň nebo sníh, možnosti jsou nekonečné. Tvůrčí dílnou nás provede multimediální výtvarník, ilustrátor Jan Kocour, absolvent ateliéru Multimedií na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

❏Johan Lundin - Artist Break
▦Johan Lundin, narozený v roce 1988 ve švédském Lundu, je umělec zabývající se performance, instalacemi a videem. V rámci svého rezidenčního pobytu v Petrohradská kolektiv utváří virtuální televizní show s názvem Artistic Break - Umělecká přestávka, skrze kterou uvádí několik charismatických postav. Když si jen chcete odpočinout od realit, když je vše příliš stresující, i váš vlastní život, ten život, který jste po celou dobu prožívali jako nejdynamičtěji orientovaný průmysl. Právě v tomto případě potřebujete Uměleckou přestávku. Lundin ve svém díle pracuje s tématem virtuální reality. Divák v galerii pozoruje záznam z již proběhlé akce, obecenstvo této akce mohlo díky technického triku klíčování obrazu vnímat jak performera, tak nově utvořený obraz na televizní obrazovce. Tato obrazovka je však zdrojem přenosu v samotném galerijním prostoru. Návštěvník galerie tedy může vnímat několik rovin "realit" zároveň. Ať již to co vidí on sám z pohledu prostředí ve kterém se nachází, z pohledu kameramana, obecenstva, nebo realitu dotvořenou samotným autorem, promítanou do televizního rámečku.

❏Petrohradská kolektiv je audiovizuální platforma podporující mladé umění již od roku 2015. Mezi hlavní projekty patří podpora tvůrců (ateliérový komplex) produkce kulturních akcí, zejména výstav (Jedna Dva Tři gallery), spolupráce s festivaly, setkání, přednášky a diskuse pro nejširší veřejnost. Stejně důležitou součástí aktivit je pořádání zahraničních rezidenčních pobytů, navazování kontaktů mezi umělci z různých zemí a spolupráce s dalšími subjekty v oblasti kultury a umění. Již třetím rokem se Petrohradská stává též platformou pro experimentální hudbu a divadlo, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců.

graphic design: František Kast

26/9/2019

8:00 – 12:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUP ZDARMA

 

FACEBOOK EVENT