Mezigenerační dialog: Mysl a tělo

  • Datum začátku:
    7.11.2019, 16:00
  • Datum ukončení:
    7.11.2019, 20:00

7/11/2019
Mezigenerační dialog: Mysl a tělo

Čtvrtky s Mezigeneračním dialogem
Udělejte si nový "zlo"zvyk, nadělte si čtvrteční kreativní otevřenou mysl. V rámci doprovodného programu k výstavě Tracing Outlines / Vytyčení mezí švédské výtvarnice Sáry Andreasson zveme všechny na ČTVRTÝ Mezigenerační dialog ze série 9 bloků / kulturních dnů pro seniory. Celým dnem nás provede hudebník Jan Svub. Tvůrčí dílna zvuku je vhodná i pro "neumělce", pro nadšence bez předchozích zkušeností.

▦ vstupné zdarma / přínos maximální
▦ občerstvení zajištěno
▦ pro informace a registraci volejte na tel: 736489876 nebo napište na email edita@petrohradskakolektiv.com - do předmětu Registrace MZG

❏ KDY
7. 11. 2019 16:00 - 20:00

❏ KDE
Petrohradská 13, Praha 10 - Vršovice / Vchod Kafe Petrohradská (kousek od polikliniky - ulice Ukrajinská)

V rámci doprovodného programu k výstavě Morte liiiiiiiiifffeeee, still naaaattuuuree / dua výtvarnic Anny Reutinger z Kalifornie a Garance Wullschleger z Francie, zveme všechny na PÁTÝ Mezigenerační dialog ze série 9 bloků / kulturních dnů pro seniory, kterým nás provede lektorka Mary Nguyen. Tvůrčí dílna je vhodná i pro "neumělce", pro nadšence bez předchozích zkušeností.

Dostala se k nám informace od účastníků, že ráno je pro mnohé přijatelnější. Změna času je však podrobena tomu, že bychom Vás v rámci Mezigeneračního dialogu chtěli seznámit s našimi zahraničními rezidentkami. Zároveň Vás chceme pozvat k účasti na vernisáž, která má být v ten samý den od 18:15.
Celý mezigenerační dialog je tak posunut z ranních hodin na 16:00, abychom na dílnu měli dvě hodinky a pak se přesunuli do galerie na vernisáž a komentovanou prohlídku. Vstupné je opět zdarma, občerstvení zajištěno. Autorská prezentace v anglickém jazyce bude překládána do češtiny.

Poprosíme Vás o registraci na emailu: edita@petrohradskakolektiv.com.

❏ HARMONOGRAM
• 16:00 - 17:30 Tvůrčí dílna mysli a těla: seznámení účastníků, úvod do historie pohybového divadla, kreativní činnost
• 17:45 - 18:00 Kolektivní relaxace: koncentrace, poslouchání, preciznost, tělesná reakce, výraz, kompozice, dramaturgie
• 18:15 - 19:00 Autorská prezentace: překládáno z angličtiny Anny Reutinger a Garance Wullschleger
Vernisáž výstavy: Anny Reutinger a Garance Wullschleger: Morte life, still nature

❏ 🌿VERNISÁŽ 🌿
Umělecké duo tvořené Annou Reutinger a Garance Wullschleger funguje na poli performance - akčního umění a objektu. Jejich praxe osciluje mezi pohybovou zkušeností a obrazovou nebo jinou reprezentativní vizuální formou. Aby napodobily strategie digitálních platforem, jejich práce často představuje nechtěně lesklý a měkký estetický vzhled, který svádí povrchem, zatímco způsobuje hlubší vnitřní pohyb.
Pro rezidenci v Petrohradské vytvoří instalaci, která bude sloužit jako společné místo k setkání a zároveň bude živým uměleckým dílem ve výstavním prostoru. Tato instalace bude fungovat jako platforma, jejímž prostřednictvím budou jak místní, tak zahraniční umělci vyzváni, k zapojení a diskusi o prezentovaných tématech.

❏ 🌿TVŮRČÍ DÍLNA / mysli a těla 🌿
Náplní tvůrčí dílny je improvizace, nalézání různých možností práce se svým tělem a myslí skrze imaginaci. Propojení mysli a těla skrze posílení vnímání svého okolí, souznění s prostředím a lidmi kolem nás. Pohyb se zde stává komunitní terapií. Tvůrčí dílna má za cíl pomáhat vytvářet silnější pouta mezi lidmi a prostředím, ve kterém se nacházejí, buduje snahu redefinovat formu klubového prostředí. Předešlá zkušenost s pohybovým divadlem není nutná, cvičení je vhodné pro každého. Cílem aktivit je fyzická i psychická zdatnost. Nejde o sportovní výkony, ale o udržení mobility, která ovlivňuje soběstačnost při provádění běžných denních činností, zajišťuje sebevědomí a kvalitu života.

❏ 🌿MARY NGUYEN 🌿(alias Mor Wen) studuje sociologii a sociální antropologii. Ráda propojuje lidi skrze dialog, hudbu a prvky fyzického divadla, které se zaměřuje na vyprávění pohybem. Je zakladatelka platformy Glory Affairs kombinující právě prvky fyzického divadla a audiovizuálního umění jako nástroje pro opětovné spojení odcizených lidí v reakci na současnou populární vlnu individualismu.

❏ 🌿MEZIGENERAČNÍ DIALOG 🌿
Prostřednictvím série přednášek, komentovaných prohlídek a tvořivých dílen reflektujících témata aktuálně probíhajících výstav v Jedna Dva Tři Gallery vzniká seznámení seniorů se současným uměním a dialog mezi samotnými autory nejmladší generace a zúčastněnými seniory. Projekt je veden pod záštitou neziskové organizace Petrohradská kolektiv skupinou dobrovolníků a financován Evropským sborem solidarity Evropské unie.

❏ 🌿PETROHRADSKÁ KOLEKTIV🌿 je audiovizuální platforma podporující mladé umění již od roku 2015. Mezi hlavní projekty patří podpora tvůrců (ateliérový komplex) produkce kulturních akcí, zejména výstav (Jedna Dva Tři gallery), spolupráce s festivaly, setkání, přednášky a diskuse pro nejširší veřejnost. Stejně důležitou součástí aktivit je pořádání zahraničních rezidenčních pobytů, navazování kontaktů mezi umělci z různých zemí a spolupráce s dalšími subjekty v oblasti kultury a umění. Již třetím rokem se Petrohradská stává též platformou pro experimentální hudbu a divadlo, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců.

----------------------
Kulturní program Petrohradská kolektiv v roce 2019 funguje za kofinancování Státního fondu kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Městské části Praha 10, Ministerstva kultury ČR. Projekt Mezigenerační dialog je pod záštitou neziskové organizace Petrohradská kolektiv veden skupinou dobrovolníků a financován Evropským sborem solidarity Evropské unie. Děkujeme!

7/11/2019

16:00 – 20:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUP ZDARMA

 

FACEBOOK EVENT