Less: Poly Chain (UA) / Loops Of Decay / 3C273

  • Datum začátku:
    16.10.2019, 20:00
  • Datum ukončení:
    16.10.2019, 22:00

16/10/2019
Less: Poly Chain (UA) / Loops Of Decay / 3C273

🌲Méně je více🌲Less is more🌲Less je more🌲Less dance🌲

POLY CHAIN (UA)

Ukrajinská rodačka Sasha Zakrevska aka Poly Chain nastartovala svou hudební tvorbu už jako patnáctiletá. Po přestěhování z Kyjeva do Lodže, kvůli studiu grafického designu, vystřídala domovský shogaze projekt za analogové syntezátory a osamělé lety skrz eluzivní elektronické krajiny. Její debut 'Music For the Candy Shops' vyšel na respektovaném polském vydavatelství Transatlantyk. Nejnovější EP +/- osciluje na vlnách podobně hypnagogických zvuků, ješte novější EP - spolupráce s Bartoszym Kruczynskim - připomíná to nejlepší z raných věcí Oneohtrix Point Never.
Příliv a odliv zvukových vln v režii Poly Chain je plný vyblednutých černých textur a sytě červených arpeggio struktur s odleskem stříbrné. Se svými live sety se přirozeně objevuje v line-upech klubových nocí Brutaż, Unsound Festivalu nebo kyjevské stále výraznější rave instituce Cxema.
🌲 https://soundcloud.com/poly-chain
🌲 https://polychain.bandcamp.com/

LOOPS OF DECAY (CZ)

Matěj Kotouček je jednou polovinou new age-y improvizační dvojice Thistle, hlavou projektu Sky to Speak nebo jedním z článků souboru AVA: Moving Spaces pracujícího s terénními nahrávkami v čtyřkanálovém prostoru.
V jeho sólové tvorbě se projevuje náklonnost k obrazotvornému vesmírnému ambientu a zvukovým manipulacím. Hypnotické rytmy, syntezátorové plochy, nekonečná arpeggia nebo terénní nahrávky, to vše v jednom tavícím kotli.
🌲https://soundcloud.com/sky-to-speak

3C273 (CZ)

🌲Pražské ambientní mysterium🌲

Série koncertů Less je soustředěna na propojování několika rovin současné experimentální hudby. Záměrem je vytvořit jedinečný repertoár s důrazem na co největší diverzitu uměleckých forem i žánrů, s cílem posilnit povědomí umělecké obce stejně jako širší veřejnosti o současné progresivní, experimentální, elektronické, nad-žánrově orientované hudební a audiovizuální produkci. Vzniká ve spolupráci se slovenským hudebním producentem Jurajem Hoppanem. Juraj působil jako dramaturg a produkční v kolébce bratislavské kulturní scény A4 – Priestor pre nezávislú kultúru a vedl kritický magazín Exitmusic, jež se později transformoval do vydavatelství pro novou a jinou hudbu – Exitab. V současnosti působí jako dramaturg v rámci série eventů progresivní experimentální hudby Plnka v bratislavském klubu FUGA – Priestor pre chýbajújú kultúru. Je jedním ze zakladatelů a kurátorů slovenského nezávislého labelu Proto Sites.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V roce 2019 jsme ke spolupráci přizvali Michala Kindernaye, Lucii Udvardyovou a Juraje Hoppana, s nimiž jsme připravili tři koncertní série Audiogramy, Petrohradská ft. Baba Vanga a Less.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2019 podporován Hl. městem Praha, Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.

16/10/2019

20:00 – 22:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUPENKY NA MÍSTĚ: 150 KČ

 

FACEBOOK EVENT