Less: oooo x Ma’am / Matúš Bolka

  • Datum začátku:
    17.5.2019, 19:00
  • Datum ukončení:
    17.5.2019, 23:00

17/5/2019
Less: oooo x Ma’am / Matúš Bolka

 

Méně je více. Less is more. Less je more. Less dance.

Maďarský projekt oooo & MA'AM sa pohybuje v ponurých vodách modulárnej syntézy pre post-digitálnu dobu. Pomalé psychedelické beatové podložie dopĺňajú patrične skreslené vokály, ktoré vťahujú do epicentra nevyspytateľných, patrične psychedelických zvukových tripov. Jedno z najzábavnejších nových mien na Budapeštianskej scéne, reprezentujúce nemenej pozoruhodný nový label Exiles.

https://exiles-electronics.bandcamp.com/album/ooo-maam-0

Slovenský projekt Bolka (LOM) je okrem svojej oranžovej šiltovky, charakteristický peknými glitchovými mikrotonálnymi pesničkami, ktoré oživuje cez svoj Wii wireless kontroler a SuperCollider tj. software pre fanúšikov organizovaného zvukového bordelu.

https://zvukolom.bandcamp.com/album/mrkva-bolka

Série koncertů Less je soustředěna na propojování několika rovin současné experimentální hudby. Záměrem je vytvořit jedinečný repertoár s důrazem na co největší diverzitu uměleckých forem i žánrů, s cílem posilnit povědomí umělecké obce stejně jako širší veřejnosti o současné progresivní, experimentální, elektronické, nad-žánrově orientované hudební a audiovizuální produkci. Vzniká ve spolupráci se slovenským hudebním producentem Jurajem Hoppanem. Juraj působil jako dramaturg a produkční v kolébce bratislavské kulturní scény A4 – Priestor pre nezávislú kultúru a vedl kritický magazín Exitmusic, jež se později transformoval do vydavatelství pro novou a jinou hudbu – Exitab. V současnosti působí jako dramaturg v rámci série eventů progresivní experimentální hudby Plnka v bratislavském klubu FUGA – Priestor pre chýbajújú kultúru. Je jedním ze zakladatelů a kurátorů slovenského nezávislého labelu Proto Sites.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V roce 2019 jsme ke spolupráci přizvali Michala Kindernaye, Lucii Udvardyovou a Juraje Hoppana, s nimiž jsme připravili tři koncertní série Audiogramy, Petrohradská ft. Baba Vanga a Less.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2019 podporován Hl. městem Praha, Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.

17/5/2019

Od 19:00 do 23:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

LÍSTKY: 150 KČ

 

FACEBOOK EVENT

LÍSTKY BRZO V PRODEJI