Mezigenerační dialog: Projekce dokumentárního filmu Ještě nekončíme

  • Datum začátku:
    19.11.2019, 18:00
  • Datum ukončení:
    19.11.2019, 20:00

19/11/2019
Mezigenerační dialog:
Projekce dokumentárního filmu Ještě nekončíme

Čtvrtky s Mezigeneračním dialogem

Udělejme vyjímku a místo kreativního čtvrtku pojdme spolu v úterý 19.11 na projekci dokumentárního filmu režiséra Jiřího Zykmunda: Ještě nekončíme. Dejte vědět svým rodičům, babičkám a dědečkům, vezměte starší osamělou sousedku a přijďte za námi 19.11. v 18:00 do Petrohradská kolektiv. Vstupné je zdarma a po projekci filmu beseda s režisérem a protagonisty. Budeme se na vás těšit!

❏ KDY
19. 11. 2019 18:00

❏ KDE
Petrohradská 13, Praha 10 - Vršovice / Vchod Kafe Petrohradská

Doprovodný program k výstavě dokumentárních fotografů Antona a Maxima Polyakových z Moldavské republiky, zveme všechny na ŠESTÝ Mezigenerační dialog ze série 9 bloků / kulturních dnů nejen pro seniory.

▦ vstupné zdarma / přínos maximální
▦ občerstvení zajištěno

❏ 🎬🎞🎥 PROJEKCE Ještě nekončíme🎬🎞🎥

Česko, 2019, 75 min
Režie: Jiří Zykmund

Hlavními hrdiny snímku jsou čtyři osobnosti staršího věku, které žijí svůj život odhodlaně, sebevědomě a naplno. Vyučovat italštinu, organizovat výlety, úspěšně pracovat, studovat či podnikat, cestovat do zahraničí, používat nové komunikační technologie nebo třeba vyběhnout denně stovky schodů pro ně není nic neobvyklého. O tom nás přesvědčí svérázný pan Míčan nebo paní Vojtíšková, organizátorka zájezdů pro ostatní seniorky, která nad účastnicemi svých akcí vládne pevnou rukou. Díky své povaze a nadhledu zvládají statečně a obdivuhodně svá zdravotní omezení či samotu, kterou s sebou stáří někdy přináší.

❏ 🎬🎞🎥JIŘÍ ZYKMUND🎬🎞🎥
Narozen roku 1975 v Litoměřicích, žije a pracuje v Brně a v Praze. Je výtvarník, fotograf, kameraman, pracuje většinou na výrobě dokumentárních filmů. Vystudoval SUPŠ v Brně, obor fotografie, následovalo studium na FAMU Praha, katedra kamery. Pedagogická činnost (2005–2009) na Vyšší odborné škole grafické v Jihlavě, katedra Multimediální tvorby, od roku 2013 vyučuje na Střední škole uměleckých řemesel a designu v Brně. Podílel se jako kameraman na výrobě několika celovečerních filmů a na spoustě dokumentárních filmů uvedených v České televizi.

❏ 🎬🎞🎥MEZIGENERAČNÍ DIALOG🎬🎞🎥
Prostřednictvím série přednášek, komentovaných prohlídek a tvořivých dílen reflektujících témata aktuálně probíhajících výstav v Jedna Dva Tři Gallery vzniká seznámení seniorů se současným uměním a dialog mezi samotnými autory nejmladší generace a zúčastněnými seniory. Projekt je veden pod záštitou neziskové organizace Petrohradská kolektiv skupinou dobrovolníků a financován Evropským sborem solidarity Evropské unie.

❏ 🎬🎞🎥PETROHRADSKÁ KOLEKTIV🎬🎞🎥 je audiovizuální platforma podporující mladé umění již od roku 2015. Mezi hlavní projekty patří podpora tvůrců (ateliérový komplex) produkce kulturních akcí, zejména výstav (Jedna Dva Tři gallery), spolupráce s festivaly, setkání, přednášky a diskuse pro nejširší veřejnost. Stejně důležitou součástí aktivit je pořádání zahraničních rezidenčních pobytů, navazování kontaktů mezi umělci z různých zemí a spolupráce s dalšími subjekty v oblasti kultury a umění. Již třetím rokem se Petrohradská stává též platformou pro experimentální hudbu a divadlo, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců.

----------------------
Kulturní program Petrohradská kolektiv v roce 2019 funguje za kofinancování Státního fondu kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy, Městské části Praha 10, Ministerstva kultury ČR. Projekt Mezigenerační dialog je pod záštitou neziskové organizace Petrohradská kolektiv veden skupinou dobrovolníků a financován Evropským sborem solidarity Evropské unie. Děkujeme!

19/11/2019

18:00 – 20:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUP ZDARMA

 

FACEBOOK EVENT