Geffen Refaeli: Return

 • Datum začátku:
  26.9.2016, 19:00
 • Datum ukončení:
  6.10.2016, 18:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  JEDNA DVA TŘI GALLERY
 • Admission:
  --

Jsme velmi rádi, že Vás můžeme pozvat na výstavu ilustrátorky Geffen Refaeli, která Vám v JednaDvaTři Gallery představí co vytvořila během rezidence v rámci projektu Petrohradská 1.2.3.

Děkujeme za spoluorganizaci Českému Centru v Tel Avivu a Velvyslanectví Státu Izrael v Praze za podporu tohoto projektu.

Geffen Refaeli je izraelská ilustrátorka známá zejména svým instagramovým projektem Dailydoodlegram (http://instagram.com/dailydoodlegram), který začala před čtyřmi lety a který má dnes přes 100 000 fanoušků. Inspirací jsou pro Geffen nejrůznější fotografie a obrázky na Instagramu, na základě kterých kreslí nové příběhy a ilustrované koláže. Dailydoodlegram je její abstraktní deník zachycující momentální stav mysli nebo snové situace. Zároveň propojuje surrealistické ilustrace s původními zdroji a vytváří tak vazby mezi umělci. Projekt Dailydoodlegram si získal pozornost médií (the official InstagramBlog, BOOOOOM, IGNANT, Creative review, Flavorwire, Haaretz, TimeOut Israel) a autorka ho představila i v podobě výstavy v Tel Avivu, Jeruzalémě, Berlíně či Portlandu.

Ve dnech 23. – 28. 9. 2016 budou mít možnost její ilustrace vidět rovněž návštěvníci festivalu ilustrace LUSTR, kde bude Dailydoodlegram vystavovat během své rezidence v Petrohradská Kolektiv. Do Prahy se Geffen Refaeli vrací po šesti letech – v rámci studia na jeruzalémské Bezalel Academy of Art strávila v roce 2010 dva semestry na pražské UMPRUM. V Petrohradské bude působit dva týdny a svůj nový projekt představí v pondělí 26.9. 2016 v JednaDvaTři Gallery.

Odkazy:
https://www.instagram.com/dailydoodlegram/