LESS: Diamond Terrifier x Trouble /US/, Line Gate /SK/

  • Datum začátku:
    11.2.2020, 20:00
  • Datum ukončení:
    11.2.2020, 22:00

11/02/2020
LESS: Diamond Terrifier x Trouble /US/, Line Gate /SK/

🌲Méně je více🌲Less is more🌲Less je more🌲Less dance🌲

💎 DIAMOND TERRIFIER x TROUBLE (NYC, US)

Sam Hillmer je saxofonista, hudebník, DJ, umělec a kurátor pocházející z New Yorku. Jeho charakteristický zvuk vás vrhne přímo do víru Brooklynského undergroundu a připomene jeho kultovní experimentální kapelu ZS. Jeho sólová tvorba kombinuje prvky západní avantgardy, východní tradice, současného popu, euforické psychedelie, ambientu, drone music, hlukových stěn a minimalistických repetic. Očekávat však pouhý derivát zvuku Zs by byla chyba. Zvuk saxofonu vrství a utápí v bohatých elektronických texturách, přirozeně dokáže přecházet od meditativních easy-listening poloh až těm extrémním a přináší svébytný a pohlcující zážitek. Vizuálně jej živou projekcí doplní Hilmerova partnerka aka Trouble.

🌲https://diamondterrifiercipher.bandcamp.com

🚧LINE GATE (SK)

Projekt zformovaný v roce 2010 ve východo-slovenském městě Michalovce. Po několika změnách v obsazení přesunul své působení do Prahy a stal se solitérským projektem. Vlastním jménem Michal Vaľko - přes den plavčíkem, v noci komponuje hloubavé drony v odkazu La Monte Young či Eliane Radigue. Jen s pomocí niněry (archaický nástroj s historií sahající do 10.století) a tahavého vokálu vytváří "těkavé zvukové prostory pro spomalení". Kompozice ořezané až na dřeň, žádné zbytečnosti, jen jemné drony a lehké modulace zvuku. Na kontě má dvě alba. Vlastním nákladem vydaný debut "Split Lines" z roku 2013 a kazetu "Den" z roku 2017, která vyšla na slovenském labelu mappa a sklidila pozitivní odezvu i mimo českou a slovenskou kotlinu.

🌲https://linegate.bandcamp.com

🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲

Program živého umění Petrohradská kolektiv je platformou pro performativní umění, a to jak zvukové, s důrazem na experimentální a elektronickou hudbu a soundart, tak divadelní, s důrazem na autorskou tvorbu s mezižánrovými přesahy.

Na rok 2020 jsme v rámci hudebního programu opět připravili tři cykly koncertů a diskusí: cyklus LESS je zaměřen na experimentální elektroniku, vzniká již druhým rokem ve spolupráci se slovenským hudebním producentem a dramaturgem nezávislého prostoru FUGA Jurajem Hoppanem. PETROHRADSKÁ KOLEKTIV FT. R(A)DIO(ACUSTICA) je nový cyklus diskusí a zvukových performancí, který vzniká ve spolupráci s Ladislavem Železným, redaktorem radioartového programu rAdioCUSTICA ČR Vltava. A nově představíme i chill cyklus A ROOM OF ONE´S OWN se zaměřením na psychedelický rock, dream pop či atmosférickou elektroniku.

11/02/2020

20:00 – 22:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUPENKY NA MÍSTĚ: 150 KČ

 

FACEBOOK EVENT