Buket#3 \w/ Lafidki, Jan Kratochvíl & Trauma

 • Datum začátku:
  3.5.2018, 20:00
 • Datum ukončení:
  3.5.2018, 23:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Petrohradská kolektiv
 • Admission:
  190,-

Petrohradská kolektiv ve spolupráci s Genot Centre uvádí Buket#3 \w/ Lafidki, Jan Kratochvíl & Trauma. Hosty třetí edice série spojující současnou experimentální a post-klubovou hudbu s polysenzorickým prožitkem budou 3. 5. kambodžský klubový aktivista Lafidki stojící za vydavatelstvím Chinabot, polovina kutilského dua DVA Dva Jan Kratochvíl s exkluzivním sólo vystoupením, Trauma z kolektivu Wrong se svým temně tanečním live setem a nový projekt zakladatelů Genot Centre Pacific Real Estate.


🌸 Lafidki (Chinabot, KHM)
https://soundcloud.com/lafidki

🌻 Jan Kratochvil (DVA, CZ)
https://soundcloud.com/dvadva

🥀 Trauma (Wrong, CZ)
https://soundcloud.com/traum_a

💮 Pacific Real Estate (Genot Centre, CZ/BE)
https://soundcloud.com/genotcentre

💐 Vstupné: 190 Kč
🎴 předprodej přes GoOut.cz

Lafidki je v Londýně usazený kambodžský audio-vizuální umělec stojící za vydavatelstvím Chinabot. Zvukový nomád a aktivista prostřednictvím své extrémně euforické produkce a trancové gradace konfrontuje západní posluchače s hluboko zažranými předsudky o tom, jak má znít hudba z Asie. V Praze se producent spojený také s vlivným labelem Orange Milk představí před svým vystoupením na prestižním rakouském festivalu Donaufest.
https://chinabot.bandcamp.com/album/chinabot

Neméně exkluzivní bude i premiérový elektronický sólo set mužské poloviny Dva Jana Kratochvíla. Kutilské duo se celosvětově proslavilo soundtracky k logickým hrám studia Amanita Design (Botanicula, Chuchel). Jejich až nezdravě chytlavá produkce spojuje pestrobarevnou elektroniku, manický folk a nejrůznější dechové nástroje s až dětinsky teatrálními vokálními exhibicemi.
http://www.2dva.cz/

Mojmír Měchura (Piča z hoven, Flesh&Brain) aka Trauma je jednou z hlavních postav žánrově hybridního DJ kolektivu Wrong. Agilní dekompozitor moravských lidových tradic se v abstraktnějších polohách zaměřuje na mutace lidové hudby i hledání ambientních poloh v prostoru mezi vínem a cimbálem. V Petrohradská kolektiv ale nabídne pozdně klubový sběr v duchu jeho aktuálního drtivého singlu “Anger Management”.
https://wrongtapes.bandcamp.com/

Program čtvrtečního večera ve vršovickém kulturním prostoru Petrohradská kolektiv otevřou zakladatelé Genot Centre Ondřej Lasák a Wim Dehaen s digitálním AV setem v duchu post-humanismu pod hlavičkou Pacific Real Estate. Organický chemik Wim Dehaen se navíc spolu s vizuálním duem kun-a-lab (Pavel Osvald, Petr Zábrodský) postarají o mnohosmyslové pojetí večera.

💐 Buket 🌷
Buket je koncertní cyklus Petrohradská kolektiv, jež vzniká ve spolupráci s Ondřejem Lasákem z Genot Centre. Záměrem je propojit vystoupení zahraničních elektronických producentů a producentek a živé kolaborace výrazných jmen české experimentální scény. Výběr vystupujících je zaměřen na ryze aktuální hudebníky, kteří v elektronické produkci preferují novátorské postupy. Hosty druhé edice série spojující současnou experimentální a post-klubovou hudbu s polysenzorickým prožitkem budou 16. 3. finský král polyrytmů Ecto Mist a polský improvizátor Wrong Dials.

Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V rámci Programu živého umění jsme ke spolupráci letos přizvali Ondřeje Lasáka, Romana Skálu a Michala Kindernaye, s nimiž jsme připravili tři koncertní cykly: Buket#, Sonitus Petrohradská a Audiogramy. Součástí programu jsou také workshopy v Pure Data a SuperCollider s Michalem Cábem a Kryštofem Peškem, a poslechové a diskusní večery Rané elektroakustické tvorby pod vedením Kataríny Gatialové z Českého muzea hudby.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2018 podporován Státním fondem kultury a Ministerstva kultury ČR.

 

Facebook event HERE