Buket#2 \w/ Ecto Mist & Wrong Dials

 • Datum začátku:
  11.8.2017, 23:00
 • Datum ukončení:
  12.8.2017, 5:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Vila Štvanice
 • Admission:
  100

Petrohradská kolektiv & Genot Centre uvádí smyslný all-inclusive event Buket#2

🌻 Ecto Mist (Genot Centre, FI)
https://soundcloud.com/ectomist
https://genot.bandcamp.com/album/equal

🌼 Wrong Dials aka wd30 (dym, PL)
https://soundcloud.com/wd40nomusic
https://dymrecords.bandcamp.com/album/ycie-smutne-te-jest-weso-e-dm006-cassette

💮 Vstupné: 190 Kč (předprodej přes GoOut.cz)

 

Finský producent Ecto Mist v loňském roce debutoval u Genot Centre se skvěle přijatým releasem Equal. Jeho skladby lze vnímat jako změť elektro-akustických ruchů podléhajících přísné rytmické logice. Ze zdánlivě nesourodých součástek se mu vždy podaří sestrojit perfektně fungující polyrytmický strojek. Divoce pulzující zvuky doplňuje okázale rozostřenými syntezátorovými plochami, který jeho odvážné produkce halí do nostalgicky hřejivého oparu.

Stylově nevyhraněný projekt Wrong Dials aka wd30 šéfa polského hudebního kolektivu dym Mateusze Rosińského osciluje mezi zasněnými ambientními loopy a improvizovanými techno dekonstrukcemi okořeněnými o hlukové pasáže. V Praze se představí po roce od svého fantastického vystoupení v žižkovském prostoru Punctum s exkluzivním materiálem z chystané kazety, která v dubnu vychází u Genot Centre.

💐 Buket 🌷
Buket je koncertní cyklus Petrohradská kolektiv, jež vzniká ve spolupráci s Ondřejem Lasákem z Genot Centre. Záměrem je propojit vystoupení zahraničních elektronických producentů a producentek a živé kolaborace výrazných jmen české experimentální scény. Výběr vystupujících je zaměřen na ryze aktuální hudebníky, kteří v elektronické produkci preferují novátorské postupy. Hosty druhé edice série spojující současnou experimentální a post-klubovou hudbu s polysenzorickým prožitkem budou 16. 3. finský král polyrytmů Ecto Mist a polský improvizátor Wrong Dials.

Petrohradská kolektiv je platforma pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. Ke spolupráci jsme letos přizvali Ondřeje Lasáka, Romana Skálu a Michala Kindernaye, s nimiž jsme připravili tři koncertní cykly: Buket#, Sonitus Petrohradská a Audiogramy. Součástí hudební dramaturgie Petrohradská kolektiv 2018 jsou také workshopy v Pure Data a SuperCollider s Michalem Cábem a Kryštofem Peškem, a poslechové a diskusní večery Rané československé elektroakustické tvorby pod vedením Kataríny Gatialové z Českého muzea hudby.