Audiogramy \w/ Andrea Ermke & Burkhard Beins & Matěj Šenkyřík

  • Datum začátku:
    22.10.2019, 20:00
  • Datum ukončení:
    22.10.2019, 22:00

22/10/2019
Audiogramy \w/ Andrea Ermke & Burkhard Beins & Matěj Šenkyřík

Dva skladatelé a performeři Andrea Ermke a Burkhard Beins působí společně jako elektroakustické duo Cox Orange ještě s Jime Denleym (saxofon, flétna) a Ignazem Schickem (gramofony) a také jako Tree s Chrisem Abrahamsem. Pro Petrohradská kolektiv zahrají Andra a Burkhard v komornějším formátu pouze jako duo. V rámci večera vystoupí také Matěj Šenkyřík se svou novou kompozicí Šplhání.

Burkhard Beins je skladatel a performer experimentální hudby, známý především svým perkusivním uměním v kombinaci s dalšími zvukovými objekty. Často vystupuje s živou elektronikou a analogovými syntezátory. Je autorem mnoha interaktivních zvukových instalací.
http://www.burkhardbeins.de/

Andrea Ermke je rakouská hudebnice a skladatelka žijící v Berlíně. Ve svých kompozicích vychází z terénních nahrávek, které dále sampluje a zpracovává. Je členkou hudebních seskupení jako Sink (s Chrisem Abrahmasem, Arthurem Rotherem a Marcellem Busatem) nebo Tree (s Burkhardem Beinsem a Chrisem Abrahamsem).
https://soundcloud.com/user-288403127/cox-orange-track1/s-eFNgL
http://www.burkhardbeins.de/groups/tree.html

Matěj Šenkyřík ve své hudební tvorbě pracuje s proměnami vztahů mezi elektronikou a akustickými nástroji. Jeho hlavními nástroji zůstávají již delší dobu klarinet, mikrofon a laptop, které využívá k nalézání subjektivně zajímavých zvukových uskupení a barev. Mimo vlastní hudební tvorbu je také členem otevřeného livecodingového uskupení Kolektiv.

Šplhání je elektroakustickou skladbou pro klarinet. Interpretuje akt prodírání se a pomalého posouvání jako rytmickou činnost, a snaží se v určité bezmoci objevovat harmonickou krásu.
https://soundcloud.com/mat-j-enky-k

Audiogramy jsou sérií audiovizuálních performancí představující náhled do nezávislého a experimentálního dění na poli zvukového umění. Cílem série, jež vzniká ve spolupráci s Michalem Kindernayem, je prezentovat aktuální tendence a proměny soundartu i poukázat na vazby s výtvarným uměním či mezioborovými spolupracemi. Vybraní zvukoví umělci jsou etablovaní či vycházející na současné soundartové scéně. Jejich přístup k hudbě a umění je někdy velmi různorodý díky vlastním experimentálním nástrojům, přístupům či softwarovým řešení, které sami vyvíjejí.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V roce 2019 jsme ke spolupráci přizvali Michala Kindernaye, Lucii Udvardyovou a Juraje Hoppana, s nimiž jsme připravili tři koncertní cykly Audiogramy, Petrohradská ft. Baba Vanga a Less.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2019 podporován Hl. městem Praha, MČ Praha 10, Ministerstvem kultury ČR a Státním fondem kultury ČR.

22/10/2019

20:00 – 22:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

VSTUPENKY NA MÍSTĚ: 150 KČ

 

FACEBOOK EVENT