Audiogramy: Thomas Lehn & hans w. koch

  • Datum začátku:
    19.3.2019, 20:00
  • Datum ukončení:
    19.3.2019, 23:00

19/3/2019
Audiogramy: Thomas Lehn & hans w. koch

 

Thomas Lehn & hans w. koch
schattenboxen II


Od začátku osmdesátých let působí Thomas Lehn (DE) jako autor a interpret vážné hudby. Zpočátku jako pianista s repertoárem jak současné hudby, tak hudby klasického a romantického období. Paralelně se od počátku devadesátých let začala rozvíjet jeho záliba v živé elektronice. Z kořenů bohatých hudebnických zkušeností z nejrůznějších stylů, žánrů a intermediálních projektů vyrostl jeho osobitý jazyk, který je široce uznávaný. Při hraní využívá analogové syntezátory z konce šedesátých let, od roku 1994 především EMS Synthi A. Specifické zvukové kvality jeho syntéz a modulační vlastnosti (jako přímo a okamžitě měnit elektronické zvuky nebo kombinovat a ovládat několik parametrů najednou) umožňují hráči okamžitě spontánně reagovat na podněty v různých stupních hudebního procesu.

www.thomaslehn.com

Hans W. Koch (DE) žije v Kolíně nad Rýnem, je hudební skladatel, performer a pianista. V posledních letech se věnuje především elektronické počítačové hudbě a zvukovým performancím. V jeho skladbách hraje důležitou roli prvek náhody a nepředvídatelnosti. Zabývá se vývojem nových hudebních nástrojů, vícekanálovým zvukem a interdisciplinárními aspekty zvukové performance. Hledá nové zvukové kvality a hudební struktury ve všedních předmětech a rozšiřuje spektrum fyzického použití počítačů jako hudebních nástrojů. Zapojuje nejen výpočetní výkon počítačů, ale i rezonanci a zvuky jejich povrchu i intervenci do tištěných spojů. V roce 2008 získala jeho skladba „the benchmark consort“ cenu na festivalu Ars Elecronica v rakouském Linci. Od roku 2016 je profesorem na Akademii mediálních umění v Kolíně nad Rýnem. (zdroj: CAS FAMU)

www.hans-w-koch.netAudiogramy jsou sérií audiovizuálních performancí představující náhled do nezávislého a experimentálního dění na poli zvukového umění. Cílem série, jež vzniká ve spolupráci s Michalem Kindernayem, je prezentovat aktuální tendence a proměny soundartu i poukázat na vazby s výtvarným uměním či mezioborovými spolupracemi. Vybraní zvukoví umělci jsou etablovaní či vycházející na současné soundartové scéně. Jejich přístup k hudbě a umění je někdy velmi různorodý díky vlastním experimentálním nástrojům, přístupům či softwarovým řešení, které sami vyvíjejí.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V roce 2019 jsme ke spolupráci přizvali Michala Kindernaye, Lucii Udvardyovou a Juraje Hoppana, s nimiž jsme připravili tři koncertní cykly Audiogramy, Easterndaze meets Petrohradská a P/O/P.

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2019 podporován Hl. městem Praha.

19/3/2019

Od 20:00 do 23:00

PETROHRADSKÁ 13, PRAHA VRŠOVICE

TICKETS: 150 KČ


KOUPIT LÍSTKY