A.T.I.S.M.I.A. – první premiéra

 • Datum začátku:
  21.9.2018, 20:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Petrohradská kolektiv
 • Admission:
  200,- / 100,-

A.T.I.S.M.I.A. – první premiéra

Nedávno zesnulý britský hudební kritik Mark Fisher píše ve své poslední knize Ghosts of my Life o „pomalém rušení budoucnosti“. Reflektujíc vývoj hudby za poslední dekádu a půl si všímá, že popové hvězdy a úspěšné kapely produkují hudbu, která klidně mohla být produkována v 60. nebo 80. letech. Fisher tuto neschopnost přijít s hudbou, která by opravdu patřila do 21. století, pokládá za manifestaci obecnějšího jevu – o celospolečenskou neschopnost představit si utopické budoucnosti.

A.T.I.S.M.I.A. je výsledkem práce režiséra Petra Gondy a kol. se skupinou neherců na hudebním představení, které zkoumá utopickou imaginaci obyvatel Prahy. Je pravda, že naše schopnost si představit jiné budoucnosti, rozdílné společenské a ekonomické systémy, které by byly spravedlivější, je narušena? Je snadnější si představit konec světa než konec kapitalismu? Je utopie nadávkou? Co si myslí obyvatelé Prahy? A jak to přeložit do nedramatického a hudebního představení?

Koncept a Režie: Peter Gonda
Dramaturgie: Dominika Andrašková
Hudební dramaturgie: Michal Cáb
Light design: Robert Palkovič
Dizajn: Margaréta Fehérová
Účinkují: Romana Dériková, Linda Fribert, Olga Fridrichová, Jan Froněk, Marie Haisová, Michal Hartl, Nikol Havličková, Lucky Lukáš, Jaroslava Pakostová, Vladimír Smejkal, Jakub Vlček

Peter Gonda je absolventem KALD DAMU. Ve svých inscenacích se zabývá prací s nehercem: Neklid (2014) a Poslední případ detektiva Konečníka (2015) byli připraveny během intenzivní několikaměsíční práce s neherci, pacienty Psychiatrické léčebny Bohnice. Představení byla koncipována jako momenty setkání neherců a publika, která obsahově čerpala z hereckých cvičení a improvizací, jež Gonda a jeho spolupracovníci v Bohnicích s účastníky vedli. Gondova poslední představení Rilato (objednané slovenským divadelním festivalem KioSK, 2017) a Clay (výsledek tvůrčí residence pro uměleckou iniciatívu Communitism v Athénách) pracují s dobrovolníky, kteří se přihlásí k účasti v intenzivních divadelních dílnách, jejich výsledkem je premiéra představení.

Představení se koná v rámci 25 let festivalu Příští vlna/next wave.
Vstupenky k zakoupení zde: https://goout.net/cs/listky/atismia/hbdd/