ATISMIA – open-call k účasti v performanci v režii Petra Gondy

 • Datum začátku:
  6.8.2018, 12:00
 • Datum ukončení:
  21.9.2018, 0:00
 • Místo konání:
  Prague
 • Místo:
  Petrohradská kolektiv
 • Admission:

ATISMIA – open-call k účasti v performanci v režii Petra Gondy

Do připravovaného představení o společenských utopiích hledáme účastníky se vztahem k hudbě. Žádné přechozí divadelní zkušenosti nejsou nutné.

Nedávno zesnulý britský hudební kritik Mark Fisher píše ve své poslední knize Ghosts of my Life o „pomalém rušení budoucnosti“. Reflektujíc vývoj hudby za poslední dekádu a půl si všímá, že současné popové hvězdy a úspěšné kapely produkují hudbu, která klidně mohla vzniknout v 60. nebo 80. letech. Fisher tuto neschopnost přijít s hudbou, která by opravdu patřila do 21. století, pokládá za manifestaci obecnějšího jevu, celospolečenskou neschopnost představit si utopické budoucnosti. „Zdravá“ utopická imaginace je důležitým prostředkem ve snaze o lepší a spravedlivější budoucnost. Je snadnější si představit konec světa než konec kapitalismu? Je utopie nadávkou? Co si myslí obyvatelé Prahy?

Peter Gonda je divadelní režisér, vizuální umělec a žurnalista. Je čerstvým absolventem divadelní režie DAMU, kde se poslední roky věnoval divadelní práci se nehercem. Do připravovaného představení v produkci Petrohradská kolektiv, které bude mít premiéru na festivalu …příští vlna / next wave…, hledáme dobrovolníky, kteří mají blízký vztah k hudbě. Předchozí zkušenosti s divadlem nejsou nutné. Příprava představení nebude vyžadovat memorování textů. Hledáme účastníky, kteří umí hrát na libovolný hudební nástroj (na libovolné úrovni), případně zpívat. Zásadní je zájem a schopnost účastnit se zkoušek, které se budou konat ve večerních hodinách od 22. srpna do 21. září.

Máte-li zájem zúčastnit se projektu, vyplňte, prosím, tento formulář, ozveme se Vám:

https://goo.gl/forms/0mQATrpt3bWSmCqu2

V případě jakýchkoliv dotazů nám napište na utopia@petrohradskakolektiv.com.

Facebook event HERE